عزیز، درود!
انتخاب شهر
نیازمندیهای لوکوپوک
تخته سیاه
درد دل ها
مدیریت ارتباط با مشتریان
پنل پیامک لوکوپوک
تصاویر
دفترک
طراحی وب سایت
نیازمندیهای لوکوپوک
مسابقات تخته سیاه

ایستگاه‌های قطار اصفهان به بندرعباس

(1402 آبان 27)

مسافرت با قطار، یکی از راه‌های امن و راحت سفر از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر است. برای سفر از نصف جهان، به بندری زیبا در جنوب کشور، که هم زیبایی‌های کم‌نظیری دارد و هم قطب بازرگانی بااهمیتی در ایران محسوب می‌شود، قطار یکی از امن‌ترین و راحت‌ترین راه‌های پیمودن این مسیر 14 ساعته است. تهیه بلیط قطار اصفهان بندرعباس به شما نوید سفری ارزان‌قیمت‌تر از هواپیما، راحت‌تر از اتوبوس و امن‌تر از هر وسیله‌ی دیگری را می‌دهد. اما شاید برایتان جالب باشد، که در مورد جزئیات این سفر بیشتر بدانید، به‌طور مثال یکی از سوال‌های اساسی مسافران این مسیر، شناخت ایستگاه‌های بین‌راهی اصفهان به بندرعباس است.

 

 

ایستگاه‌های قطار اصفهان بندرعباس را بشناسید

با خرید بلیط قطار اصفهان بندرعباس، شما پس‌از ترک اصفهان به یزد وارد می‌شوید. میبد، یزد و بافق شهرهایی هستند که شما در مسیر قطار اصفهان بندرعباس از آن‌ها عبور می‌کنید. پس‌از آن، با گذشت از شهر سیرجان از استان کرمان عبور کرده و راهی بندرعباس خواهید شد.

اگر بخواهیم دقیق‌تر این مسیر را بررسی کنیم، باید بگوییم که قطار پس‌از ترک اصفهان وارد شهر سیستان می‌شود، البته این سیستان با سیستان و بلوچستان متفاوت است. سیستان از اصفهان حدود 30 دقیقه فاصله دارد. پس‌از عبور از سیستان در استان اصفهان، قطار از شهر میبد، وارد استان یزد می‌شود که از اصفهان حدود 3 ساعت و نیم فاصله زمانی دارد.

بعد از ترک میبد، همچنان قطار در استان یزد به مسیر خود ادامه می‌دهد و پس‌از طی حدود یک ساعت به خود یزد می‌رسد. تقریبا هر ایستگاه با ایستگاه بعد در این مسیر، حدودا دو ساعت فاصله زمانی دارد. حدود 10 شب قطار به ایستگاه بافق خواهد رسید، که آخرین ایستگاه از استان یزد است. پس‌از آن حدود 12 و نیم بعد از نیمه‌شب به ایستگاه احمدآباد در استان کرمان می‌رسد و از اینجا سفر در استان کرمان ادامه پیدا می‌کند. استان دیگری که قطار برای پیمودن این مسیر از آن عبور می‌کند، استان فارس است. پس‌از عبور از استان فارس وارد استان هرمزگان شده و در آنجا ابتدا وارد شهر فین و سپس بندرعباس می‌شوید.

 

 

چرا قطار برنده است؟

یکی از پرطرفدارترین راه‌هایی که دو شهر پرطرفدار اصفهان و بندرعباس را به هم متصل می‌کند، استفاده از مسیر ریلی است. در میان انواع وسایل نقلیه که شامل اتوبوس، خودرو شخصی، هواپیما و قطار می‌شود، مسافران به دلایل متعددی قطار را برای سفر انتخاب می‌کنند.

شما با انتخاب قطار، می‌توانید به‌دور از ترافیک جاده‌ها، بدون خستگی از رانندگی و یا بودن در فضای محدود ماشین، دیدنی‌های مسیر را تماشا کرده و لذت ببرید. استفاده از ماشین شخصی باوجود انعطاف‌پذیری بالا در سفر، باعث خستگی مسافران و راننده می‌شود، به‌علاوه نمی‌توان از ترافیک آزاردهنده، به‌ویژه در روزهای تعطیل و خطر بروز تصادفات غافل شد. اتوبوس هم با فضای محدودی که دارد، وسیله راحتی برای سفر، آن ‌هم برای زمانی طولانی نخواهد بود. هواپیما دیگر وسیله‌ی حمل و نقل، علی‌رغم راحتی و سرعت بالا، عمدتا به‌دلیل هزینه زیاد نمی‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای پرطرفدار شناخته شود.

اما قطار با درجه امنیت بالا، راحتی سفر و هزینه مناسب، یکی از بهترین راه‌های سفر از اصفهان به بندرعباس است. شما بدون دغدغه، می‌توانید روی صندلی‌های راحت قطار استراحت کرده و از زیبایی‌های مسیر لذت ببرید. مهمانداران، هر زمان که اراده کنید، چای یا هرنوع نوشیدنی را در اختیارتان می‌گذارند. از طرفی دیگر می‌توانید از امکاناتی که داخل کوپه‌ها برایتان فراهم شده استفاده کنید.

 

سفر به‌یادماندنی در مسیر ریلی اصفهان بندرعباس

مسیر ریلی پرطرفدار اصفهان بندرعباس، مسیر خود را از اصفهان، نصف جهان، از ساعت 15:20 دقیقه بعدازظهر شروع کرده و حدود 8 صبح فردا به بندرعباس می‌رسد. پس مسافران علاوه‌بر گذراندن یک بعدازظهر دلچسب در قطار، شب هم می‌توانند در قطار استراحت کنند و سپس صبح، سرحال و بدون خستگی به بندرعباس برسند. این مسیر ریلی از ایستگاه‌های متفاوتی در استان‌های مختلفی مانند یزد و کرمان گذر می‌کند، تا به بندرعباس برسد. قطار با فراهم‌کردن امکانات فراوان از جمله رستوران، وسایل خواب، تهویه هوای مناسب و امکانات صوتی و تصویری سفر راحتی را برای مسافران فراهم می‌کند.

 

 

بهترین زمان سفر به بندرعباس

مسافرت در فصول سرد سال اندکی عجیب به‌نظر می‌رسد ولی از آن‌جایی‌ که کشور ما یک کشور چهارفصل است، می‌توانید در چهار فصل آن، مکان‌هایی را برای گردش انتخاب کنید. بندرعباس به‌دلیل موقعیت جغرافیایی خود در جنوب، برای سفر در فصول زمستان و پاییز بسیار مناسب است. شما می‌توانید در این فصول از آب و هوای گرم و معتدل بندرعباس نهایت لذت را ببرید و از سرمای اصفهان فاصله بگیرید.

 

فلای تودی؛ سفری مطمئن به بندری زیبا

یکی از بهترین راه‌های سفر از اصفهان به بندرعباس، بندری زیبا واقع ‌در هرمزگان، قطار است. قطار به‌واسطه امنیت بالای سفر نسبت به سایر وسایل، راحتی آن به‌ویژه در مسافت‌های طولانی نسبت به اتوبوس و خودرو شخصی و قیمت مناسب نسبت به هواپیما یکی از بهترین وسیله‌های سفر برای طی‌کردن این مسافت طولانی است.

برای تهیه بلیط قطار اصفهان بندرعباس می‌توانید از فلای تودی، سامانه رزرو بلیط آنلاین، استفاده کنید. فلای تودی به شما امکان می‌دهد تا با چک‌کردن نمودار قیمت و تقویم قیمتی از ارزان‌ترین بلیط قطار اصفهان بندرعباس اطلاع داشته باشید، چراکه در زمان تعطیلات و عید نوروز قیمت بلیط قطار افزایش یافته و مهم است بهترین زمان خرید بلیط قطار را پیدا کنید. ضمن این‌که با داشتن پشتیبانی 24 ساعته هیچ‌وقت در پروسه خرید و پس‌از آن تنها نخواهید بود و فقط با یک تماس می‌توانید راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

شما هیچ آگهی را در لیست علاقه مندی های خود ذخیره نکرده اید..